4 faktory, které nám zbytečně přidělávají vrásky

Čas nezastavíme. Ne všechny vrásky v našem obličeji má ale na svědomí jen přibývající věk. Některé vrásky si přiděláváme sami a úplně zbytečně. Například špatným stravováním, zlozvyky nebo nesprávnou péčí. Podívejme se, za jaké vrásky zub času nemůže.

Špatné odličování

Používat kvalitní makeup a dekorativní kosmetiku ani zdaleka nestačí. Minimálně stejnou pozornost, akou věnujeme líčení, musíme soustředit i na čištění pleti. Odličováním se toho dá spoustu zkazit. Usnout nalíčená, by se mělo stát pro každou z nás absolutním tabu. Při odličování pak musíme být obzvlášť šetrní v oblasti kolem očí. Pokožka je v těchto místech tenká, citlivá a snadněji se podráždí nebo vysuší. To je ideální půda pro tvorbu vrásek!

Kouření a špulení pusy

Při špulení pusy riskujeme prohloubení mimických vrásek kolem úst. Pusu nepřirozeně špulíme nejen při pořizování profilových fotek, ale například i při kouření. Ze stejného důvodu bychom se měli vyhýbat pití pomocí brčka. Ideální je pít přímo ze skleničky, i když tím riskujeme roz-mazání rtěnky.

Sluneční paprsky

Prohlubování a tvorbu nových vrásek může mít na svědomí i sluníčko. Například kvůli nepřirozenému mhouření očí, kdy zbytečně napínáme mimické svaly. Nikdy proto nesmíme zapomínat na ochranu. Ideální je vybírat si kosmetiku s UV ochranou a okolí očí chránit před slunečním svitem pomocí brýlí. A neplatí to jen v létě! Před sluncem musíme naši pleť chránit v každém ročním období.

Slyšely jste o Injekcích krásy?

Pokud se nám přesto v obličeji rýsuje víc vrásek, než bychom chtěli, není nic snazšího, než navštívit specialisty. Na klinice Mediestetik nám odborníci aplikují takzvané Injekce krásy. Látka, kterou roztok obsahuje, uvolní naše mimické svaly a vyhladí pokožku. Navíc k tomuto ošetření není potřeba ani lokální anestezie a efekt uvidíme ihned!

Publikováno: 30. 11. 2018

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Romana Štefanová