Cestování v době korony

Rok 2020 nebyl cestování nakloněn. Riziko nákazy koronavirem, který doslova paralyzoval svět, stoupalo, klesalo, aby nakonec vyletělo do dimenzí, v nichž přestávají platit doposud zažité zákonitosti. A tak si člověk musí začít zvykat na to, že bude pro přechod hranic potřeba negativní covid-test nebo bude muset člověk nastoupit do karantény. Přestože se epidemická situace komplikuje a nikdo neví, jaké konkrétní opatření bude kdy platit, jedno je jisté, bez dobrého cestovního pojištění se „ven“ ani nepokoušejte dostat. Pojištění do zahraničí a covid je základním předpokladem, jak své cesty prožít v pohodě a vrátit se ve zdraví. Pro nikoho jistě není žádnou novinkou, že klasické evropské zdravotní pojištění, takzvaně na kartičku, nikde v cizině neobstojí a při sebemenším problému byste platili cash jako mourovatí. Toho si je ERGO pojišťovna vědoma a nabízí krytí pro každou situaci.

Cestovat se nepřestane

Cestování v době pandemie je sice značně omezené, ale nezastavilo se. V době globalizace je prakticky nemožné udržet lidi doma za pecí, takže je třeba se migrací připravit. A nejlepší prevencí před problémy je efektivní pojistné plnění v případě nemoci, covid nevyjímaje. Cestovní pojištění se díky Bohu vztahuje i na náklady vzniklé v souvislosti s nákazou koronavirem. ERGO pojišťovna hradí nad rámec pojistných podmínek pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19.

ERGO vás nenechá na holičkách

Naopak se ale nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či preventivními opatřeními, a to včetně nákladů na opožděný návrat do ČR. To platí i pro případ odepření nástupu do dopravního prostředku z důvodů vykazovaní symptomů onemocnění nebo pro případ, že jste se stali kontaktem nakažené osoby a v cizině uvízli. V případě, že v karanténě v zahraničí skončíte vy nebo celá rodina, určitou pomoc od pojišťovny dostanete. Automaticky se vám prodlouží základ cestovního pojištění. Takto prodloužené cestovní pojištění je bezplatné a pokrývá vše ve stejném rozsahu jako původní cestovní pojištění. Vaše případné léčebné výlohy a další náklady (například pojištění odpovědnosti, zavazadel, atd.), které jsou pokryty cestovním pojištěním, tedy zůstávají pojištěny i po dobu prodlouženého pobytu z důvodu karantény.

Publikováno: 25. 12. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Štefanová