Jarní sukně ze zapomenutých materiálů

Jarní sukně volají po experimentech a novotách. Ne vždycky je ale na skladě a k mání něco, co tu nebylo. Právě proto se občas vyplatí se ohlédnout na zapomenuté trendy a zalovit v minulosti. Trendy se stejně v pravidelných časových odstupech neustále opakují a přicházejí znovu do módy. Právě proto nemá smysl vyhazovat nadčasové šaty po babičce, vnučka je dozajista unosí s velkou parádou. Nejde jen o jednotlivé kousky a střihy, ale i materiály. Konkrétně manšestr je taková tichá eminence módy. Stojí v pozadí a jednou za čas vykoukne na výsluní. Vydrží sotva pár týdnů a pak se zase stáhne do ústraní. Nemá moc příznivců a spousta žen ho spíš jen respektuje, jen málokdo mu propadl a pořídil si z něj více než jeden kousek v retro stylu.

V pozadí

Manšestr má nespočet podob a výhod. Je teplý a hřejivý, zároveň ale tělo nepřehřívá. Vroubkování může být nápadné a široké, ale i jemné a heboučké, s kratší i delším chloupkem, s výšivkami i s potiskem. Fantazie nemá meze. Jen málokdy si manšestr žádá další doplňky. Svou strukturou je materiál sám o sobě výrazný a umí na sebe patřičně upozornit. V kolekcích návrhářů nebo řetězců se pravidelně už po několik let objevuje vždycky jen několik kousků, velké slávy se manšestr asi nikdy nedočká. Je to velká škoda. Jarní sukně si s ním velice dobře rozumí.

Ideál

Manšestr je ideální pro balonové střihy, midi sukně, modely v mini délce i skládané kousky. Snese téměř vše, záleží jen na síle materiálu. V žádném případě to není krok zpátky, jedině dopředu. Jarní sukně z manšestru na sebe strhnou všechnu pozornost. Mezi úplety, teplákovinami, lnem a džínovinou bude působit jako zjevení. Je velmi poddajný, jemný, příjemný na těle i na omak.

Netradiční kombinace

Spousta žen se manšestru bojí. Obavy jsou ale zbytečné. Jde jen o netradiční materiál, jarní sukně z něj jsou kouzelné. Běžně se chová jako každá jiná látka a směle konkuruje džínovině i všemu dalšímu. Jde jen o zvyk. Stejně jako všechny ostatní jarní sukně si i manšestrové kousky dobře rozumí s obyčejnými tričky, s lehkými svetříky, s retro vestami, s vlněnými saky, s džínovými bundami, s nápadně projmutými košilemi, crop topy i halenkami. Na rozdíl od materiálů, které na sebe strhávají všechnu pozornost a špatně se snáší s výrazným zdobením nebo originálními vršky, manšestr je v zásadě tolerantní a snese flitry, oversize střihy i netradiční barvy. Jarní sukně jsou hravé a měly by demonstrovat, že móda nesmí nudit. Není ale třeba vymýšlet pořád něco nového, kdy je možné sáhnout do minulosti a vytáhnout na světlo světa jedinečný materiál. Tím manšestr je.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Móda | Dámská móda

Autor: Romana Štefanová