Co si obléct do práce, když je léto v plném proudu?

Pařit se v třicetistupňových teplotách a zároveň neporušit etiketu pracovního oděvu? Někdy je to pořádně náročná mise a bez mobilní klimatizace v kanceláři není k vydržení. Ale můžete si ulevit i výběrem správného oblečení. Ačkoliv následující rady nejsou řešením vše, určitě vám alespoň trošku usnadní upocené dny prázdninových měsíců. Takže, pokud vám předpověď v mobilu ohlásila na další den tropické teploty, nezapomeňte na následující. Tip: Nejen mobilní klimatizace, ale také tento sloupový ventilátor a další pomocníci přichází v době největších veder k užitku. Vyberte si z bohaté nabídky na klimatizace.zde.cz a nechte si poradit od profesionálů z eprofi.cz s.r.o. V dalších e-shopech najdete například stavební pily a vrátky, ale také elektrocentrály levně.

1. Přírodní materiály

Syntetické látky v horkém počasí určitě neoceníte. Bavlna je základ, ale ještě více v letním počasí fungují splývavé lněné plátna nebo jemné a chladivé hedvábí. V případě bot vsaďte na sandály a pokud je ve vaší práci nutností zavřená obuv, nepoužívejte punčochy reálné, ale ty ve spreji, které vytvářejí efekt punčoch, ale přitom nechávají nohu odhalenou.

2. Světlé barvy

Jemné a světlé odstíny jsou menším lákadlem pro dotěrné sluneční paprsky, takže na cestu do roboty se v létě vyberte raději v neutrálních tónech, bílé, smetanové či pudrové. Některé barvy dokáží i podvědomě vyvolat dojem chladivých materiálů. Jde zejména o studené tóny pastelů jako je pepermintová či modravá.

3. Rafinované perforování

V nabídce obchodů se podle nejnovějších trendů nacházejí také perforované kousky oděvů. Samozřejmě, nesmí být vulgární a průhledné - to se do práce nehodí. Nebojte se však perforovaných sukní, které mají i všitou jemnou a tenkou tělovou sukni či spodničku. V případě topů je dobré volit lehké hedvábné tílko a perforovaný top. Přestože se vám zdá, že takové vrstvení jen přidá vedro do vašeho běžného dne, správným výběrem materiálů se spíše zchladíte.

4. Vzdušné střihy

Léto se nese ve znamení rozevlátých a volných siluet. Široké kalhoty, ať už tříčtvrteční nebo až po zem. Odlehčené a volnější prodloužené saka nebo vesty bez rukávů či tuniky. Vybírat můžete opravdu všelijak.

Publikováno: 13. 05. 2021

Kategorie: Móda | Praktické rady

Autor: Romana Štefanová