Jak uvázat pánskou kravatu

Je stále mnoho mužů, kteří mají ve skříni raději kravatu již uvázanou, aby byla připravená k použití. Kravaty jsou oblíbenější než motýlci. Co když si však pořídíte novou a potřebujete vědět, jak uvázat kravatu? Nemusí to být nic složitého. Existuje celá řada uzlů, které se mohou lišit i s ohledem na to, jakou si berete košili. My se zaměříme na to, které patří mezi nejjednodušší.

Windsor Full

Jeden z velmi oblíbených kravatových uzlů, který se dokonale hodí hlavně ke košilím, které mají širší límeček. Vypadá velmi stylově a většina mužů s ním chybu neudělá. A jak ho zavázat? Základem je delší konec přeložit přes kratší, podvléknout a vytáhnout v oblasti krku. Nyní je třeba obtočit konec kravaty na jedné straně u límce, pokračovat pod kratším koncem a stejný pohyb udělat i na druhé straně. Poté dojde k vytvoření čelní strany uzlu, kdy se širší konec kravaty táhne vodorovně přes uzel, podvleče se v oblasti krku a podvlékne právě vytvořenou smyčkou. A je hotovo.

Windsor Half

Pokud je na vás výše zmíněný postup přece jenom náročný, zkuste jednodušší variantu oblíbeného uzlu, kterým je Windsor Half. Přeložíte delší konec přes kratší, podvlíknete a následně s ním zamíříte horem, kolem krku zpět dolů. Nyní už pokračuje jenom poslední fáze, kterou jsme popsali u varianty Windsor Full. Konec kravaty táhnete vodorovně přes uzel, podvlečete a protáhnete vytvořenou smyčkou. Nyní uzel jenom upravíte, utáhnete a je hotovo.

Four in Hand

Tento uzel je oblíbený proto, že patří k nejjednodušším. Pokud hledáte návod, jak uvázat kravatu, a nehledáte jakékoliv složitosti, vydejte se touto cestou. Stačí přeložit širší konec přes užší a obmotat. Nyní daný postup částečně opakujte, ale s tím rozdílem, že konec kravaty již taháte v oblasti vašeho krku. Rázem se vám v čele uzlu vytvořila smyčka, kudy konec kravaty protáhnete, a je hotovo. Nyní už uzel jenom upravte a můžete vyrazit do společnosti.

Publikováno: 13. 12. 2017

Kategorie: Móda | Pánská móda

Autor: Romana Štefanová