Šaty s dlouhým rukávem - jak je sladit s postavou a příležitosti?

Šaty jsou typem oblečení, které obvykle nosíme na jaře a v létě. Samozřejmě vysoké teploty velmi přispívají k odhalení nohou a volbě lehkého a vzdušného oblečeni, ale neexistují žádné překážky, které by nám bránily sáhnout po šatech také na podzim a v zimě. Stačí si vybrat modely s dlouhými rukávy, vyrobené ze silnějších materiálů, které v sobě kombinují dobrý vzhled, teplo a praktičnost.

Střih šatů a typ postavy

Na trhu najdeme spoustu šatů s dlouhým rukávem a se širokou paletou střihů a barev. Jak si vybrat ten nejlepší model pro sebe? Je to jednoduché: nejdůležitější je zvážit, který z dostupných stylů zdůrazní výhody naší postavy a pomůže skrýt její nedostatky. Dámy s velkými prsy vypadají skvěle v obálkových šatech a v šatech se střihem ve tvaru písmene V. Na druhou stranu majitelky malých prsou upřednostňují španělské výstřihy a výstřihy ve tvaru lodi, stejně jako modely se stojatým límcem nebo rolákem. Pokud nám záleží zejména na optickém rozšíření této části těla, můžeme také sáhnout po voláncích, ozdobných lemech a potiscích (zejména vodorovných pruzích) umístěných v jeho oblasti. Pokud chceme skrýt vyčnívající bříško, je nejlepší nosit krátké šaty ve stylu oversize. Díky volnému střihu skrýváme horní část postavy, přičemž zdůrazňujeme tvarované nohy. Na druhou stranu, ti z nás, kteří se mohou pochlubit viditelnou linií pasu, vypadají skvěle u modelů se svázaným pasem a rozšířenou dolní části šat, což také pomáhá maskovat široké boky a objemnější stehna.

Jaké šaty do práce a jaké na každý den?

Šaty s dlouhým rukávem jsou velmi univerzální volbou, která se bude hodit v každé situaci. Je však důležité přizpůsobit jejich typ okolnostem. V práci byste si měli pamatovat na platný dress code. Zaměstnání v kanceláři vyžaduje profesionální stylizace v tlumených barvách, které neukazují příliš mnoho těla. Perfektní v takové situaci jsou šaty přes koleno o tužkovým střihu nebo mírně rozšířené. V profesionálních situacích byste se měli vyvarovat příliš hlubokých výstřihů. Velmi dobře se hodí klasické košilové střihy, límec typu stojka nebo vázání a mašle. Ve svém volném čase si můžeme dovolit mnohem více svobody. Pokud nám záleží na vysokém pohodlí a svobodě pohybu, stojí za to věnovat pozornost modelům oversize a mikinovým šatům. V chladnějších dnech skvělou volbou budou pletené šaty, které kombinují výhody ženských šatů a teplého svetru. V případe oblečeni pro každý den si také můžeme dovolit více svobody pokud jde o potisky, vzory a barvy. Mezi nejmódnějšími barvami této sezóny můžeme mimo jiné najít krvavěčervenou, lahvovězelenou a fuchsie.

Publikováno: 11. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda | Dámská móda

Autor: Romana Štefanová