Plesové šaty pro kouzelné ženy

Plesová sezona je každoročně poměrně významnou kulturní událostí jak ve velkých městech, tak i v menších obcích. Jsou to hlavně ženy, které už s dostatečným předstihem řeší to, jak se obléknou a jaké plesové šaty budou ty pravé. Lámete si nad tím hlavu? Není důvod zoufat. Poradíme vám, jak vybrat ty, ve kterých budete dokonalá.

Ženská postava hraje hlavní roli

Co udělat jako první, když jsou vybírány plesové šaty? Je třeba zohlednit vaši konkrétní postavu. Podle toho je nutné vybrat konkrétní střih. Vždy pamatujte na to, že výrobci šatů myslí jak na ženy štíhlé, tak i na ty, které mají nějaké to kilo navíc. Výsledkem jsou šaty, které dokážou snadno zakrýt případné nedokonalosti a zároveň zvýraznit partie, které se mají stát hlavní předností. Vždy je třeba si je i zkusit, jelikož na figuríně nikdy nebudou vypadat tak, jako právě na vaší jakkoliv specifické postavě.

Jak je to s barvou?

I to je otázka, která je důležitá, pokud jsou plesové šaty vybírány. To první, na co je dobré dát, je rozhodně váš instinkt. Vyberte si takovou barvu, která se líbí hlavně vám a se kterou na konkrétním plese nezapadnete. Dobré je výběr vhodné barvy přizpůsobit i tomu, jakou máte barvu vlasů. Tmavovlásky mohou volit šaty výrazně bělejší, zatímco blondýnkám skvěle padnou třeba šaty ve stylu champagne.

Správná délka je základ

Nejprve se zamyslete nad společenskými konvencemi. Tedy nad tím, na jaký ples jste pozvána. U těch prestižních je nutné vždy zvolit dlouhé plesové šaty. Pokud jde naopak o ples místní, v menším městě, není problém sáhnout i po kratším modelu – zvláště, pokud máte hezké nohy. Když jde o výběr délky, nezapomeňte hlavně u delších modelů na to, jakou budete mít obuv. Ideální je, pokud je možné délku upravit na míru, aby byly těsně k zemi a zároveň vám při chůzi, ale hlavně při tanci nijak nepřekážely.

Publikováno: 22. 11. 2017

Kategorie: Móda | Dámská móda

Autor: Romana Štefanová