Trapné vánoční svetry jsou opět v kurzu. Pozor na ně!

Vánoce jsou nejenom obdobím, kdy se dodržují tradice, nebo obdobím, kdy si lidé dávají dárky. Jsou také dobou, kdy lidé volí jak tematickou výzdobu svých domovů, tak volí také tematické oblečení. A v tuto chvíli se do popředí dostávají hlavně trapné vánoční svetry. Jedna věc je v nich dělat show jako influencer marketing na youtube či instagramu, druhá v nich běžně chodit a tvářit se jakoby se nechumelilo. Které jsou ty, o kterých lze skutečně říci, že se tvůrcům příliš nepovedly a nositelé v nich vypadají hrozně?

Klasický svetr s jelenem

Když se na takový svetr na první pohled podíváte, je jasné, co vám bude připomínat. Dobu dávno minulou. Pokud byste zapátrali v šatníku svých rodičů, možná zde jeden takový najdete. Tyto trapné vánoční svetry jsou volbou spíše pro toho, kdo rád vzpomíná na minulost. Pokud si takový svetr obléknete ke svému stromečku, budete v tomto outfitu vypadat spíše podivně.

Svetr se svítícím nosem

Nejsou to jenom unikátní a někdy ne příliš povedené motivy, které takový svetr může přinášet. Velmi častým motivem může být sob, který trapné vánoční svetry mnohdy jasně charakterizuje. Nejde ale o to jediné, protože není nic výjimečného, že unikátem daného svetru je to, že daný sob má svítící nos. Ano, pro malé děti by možná mohl být něčím zajímavým a originálním. Dokázali byste si však představit, že by si na sebe něco takového vzal dospělý člověk? A to nejenom na doma, ale třeba do společnosti?

Svetry imitující vzhled vánočních skřítků

Dané svetry k nám přicházejí hlavně ze zahraničí, jelikož u nás nic takového, jako vánoční skřítek není. U nás je jenom Ježíšek. Přesto má tento typ svetrů celkem velkou oblibu. Pokud je něčím primárně charakteristický, tak to bývá jeho výrazné zelení provedení, našité knoflíky a velmi často také imitace silného koženého pásku. Toto je jasná charakteristika daného svetru. Existují však i jeho různorodé alternativy, kdy má v červené barvě jeho nositel jasně imitovat známou postavu Santa Clause.

Publikováno: 06. 11. 2019

Kategorie: Móda | Trendy

Autor: Romana Štefanová