Jak vybrat peněženku Aneb dejte si pozor na časté chyby!

Stávající peněženka se vám doslova rozpadá pod rukama – respektive drží jen silou vůle. Je nadmíru jasné, že potřebujete nový kousek, ale netušíte, podle jakých kritérií vybírat. A měla byste se nad nimi vůbec pozastavovat? Odpověď zní: jednoznačně ANO. Pořídit si peněženku pouze podle toho, jak vypadá, není dvakrát moudré. Výběr peněženky nepodceňujte. Ačkoliv jde o módní doplněk, který máte po většinu času v kabelce, rozhodně není od věci určitá úroveň. Když pak nadejde chvíle, kdy ji vytáhnete a spočinou na ní oči všech přítomných, budete se dmout pýchou. A pokud si na design příliš nepotrpíte, pohlížejte na peněženku jako na praktickou pomůcku – neměla byste se proto unáhlit, a naopak si udělat radost „vychytaným“ kouskem.

Velikost

Je lepší menší a kompaktnější peněženka, nebo byste měla sáhnout po větší? V tomto směru záleží na vašich specifických požadavcích. Vy sama víte nejlépe, co v peněžence obvykle nosíte. Pokud vám místo ve stávající peněžence nestačí, přejděte na velkou peněženku, do které se vejdou karty, lístky všeho druhu a spousta dalších věcí. Výhodou je, že se vám v ní nepomačkají bankovky.

Typ zapínání

Jako nejpraktičtější se jeví zip, ale neměla byste se přiklonit k variantě bez něj, která je o něco elegantnější? Budete-li peněženku udržovat ve „štíhlé linii“, tzn. bez zbytečně velkého množství drobných, pak můžete bez výčitek zvolit peněženku se zavíráním na cvoček či patent.

Přihrádka na mince

Zalíbila se vám peněženka bez přihrádky na mince? Než si jí pořídíte, dobře svůj záměr promyslete. Pokud mince pravidelně používáte (např. na spropitné, do parkovacího automatu...), budete si na ně tak jako tak muset pořídit samostatný mincovník neboli peněženku na mince. Opravdu se chcete starat i o něj? Peněženka s přihrádkou je zkrátka praktičtější.

Materiál

Mohlo by se zdát, že volba materiálu je čistě otázkou vkusu, ovšem v praxi úzce souvisí i s kvalitou a životností. Chcete-li aby vám nová peněženka vydržela co nejdéle, vsaďte na pravou kůži. Peněženky z pravé kůže bývají o něco dražší, ale ve finále vás vyjdou na mnohem menší částku – za dobu, kdy vám bude dělat společnost jedna a ta samá, byste vystřídali hned několik méně kvalitních kousků z jiných materiálů.

Publikováno: 20. 09. 2018

Kategorie: Móda | Doplňky

Autor: Romana Štefanová

Tagy: jak vybrat peněženku