Roušky z nanovláken Nanospace

Od příchodu koronavirové pandemie se bezesporu neobejdeme bez roušek či respirátorů, které mají za úkol chránit dýchací cesty před tímto onemocněním. Kvalitní roušky z nanovláken mohou ochránit vás i vaše blízké. Nutno podotknout, že roušky neslouží pouze k zabránění průniku koronaviru do dýchacích cest, dokážou předcházet i jiným virózám, jako například chřipce. V následujících řádcích se dočtete vše potřebné o roušek od Nanospace, vyrobených z nanovláken.

Proč nanoroušky používat?

Současná nařízení vlády nařizují občanům nosit roušky, aby se zabránilo dalšímu šíření koronaviru. Klasické roušky mohou zabránit šíření koronaviru, ale nemusí vás před ním efektivně ochránit. Ovšem v případě roušek z nanovláken chráníte i sebe. Tip: Spoustu dalších informací o nanorouškách vám prozradí tato Nanospace recenze na Ecoblogu.

Jak roušku správně nasadit?

Rouška by měla zcela zakrývat dýchací cesty, a proto je důležité ji správně nasadit. Před samotným nasazením si preventivně omyjte dlaně, kde nalezneme nespočet bakterií a možná také virů. Rouška musí mít správnou velikost, aby vám z obličeje nepadala, nebo příliš netlačila. Zkontrolujte, zda rouška není poškozená či přes ní neproniká příliš vzduchu - musí těsnit.

Výhody nanoroušek

  • Perfektně zachycují kapénky
  • Skvělá prodyšnost
  • Nanomembrána disponuje oboustrannou filtrační účinností, což znamená, že nepustí kapénky dovnitř, ale ani ven.
  • Jedna velikost sedí spoustě osob
  • Chrání před bakteriemi a viry i toho, kdo ji nosí
  • Nejsou jednorázové, jako je tomu u klasických roušek. V případě potřeby lze použít opakovaně.
  • Jsou vhodné i pro alergiky, protože zachycují alergeny

Jak si správně vybrat roušku?

Měli byste si stanovit před čím chcete, aby vás rouška chránila, předpokládáme, že drtivá většina lidí zvolí roušky proti koronaviru. Mezi rouškami naleznete rozdíly - v ceně, velikosti, ve způsobu výroby či úchytu.

Publikováno: 04. 12. 2021

Kategorie: Móda | Praktické rady

Autor: Romana Štefanová