Dámská bunda jako nesmrtelný trend

Bunda, jako svršek určený k ochraně před zimou, byla nejdříve vyhrazena mužům. Ovšem ne nadlouho. Od doby, kdy v letecké bundě s označením B-15 ochotně zapózovala herecká a módní ikona, symbol ženství, Marilyn Monroe, bylo jasné, že bunda dlouho výsadou mužů nezůstane.

Dámská bunda na výsluní

Dnes už nikoho ani nenapadne přemýšlet nad tím, jestli bunda do dámského šatníku patří nebo ne. Zabydlela se tam natrvalo v různých podobách.

Klasické zimní bundy

Bývají to vysoce moderní designové kousky, které si oblečete na cestu do školy, do práce nebo do města. Ale také to mohou být praktické nepromokavé a bytelné kousky, které vás ochrání před tím největším mrazem třeba na sjezdovce nebo trekové výpravě do hor.

Přechodové dámské bundy

Jak už název vypovídá, jedná se o módní kousky určené pro období mezi podzimem a zimou nebo mezi zimou a létem. Prostě na ty dny, kdy si ráno nejste jisté, jestli bez čepice neumrznete. A v poledne už přemýšlíte o odpoledním drinku s kamarádkou na terase oblíbené restaurace.

Dámské bundy z lehkých materiálů

Využijete je pro vlahé letní večery. Výborně nahradí mikinu, jen jsou stylovější. V poslední době frčí krátké bundičky do pasu. Ve spojení s lehkým materiálem docílíte opravdu zajímavého moderního vzhledu.

Dámské parky

Střih dámské parky se trochu podobá klasickému kabátu. Parka bývá delší než klasická dámská bunda. Často bývá v zadní části prodloužená. Oblíbené jsou zejména parky v přírodních odstínech, kterým vévodí klasická khaki barva. Bývají vyrobeny z různých materiálů. Na trhu najdete lehké varianty z materiálu se šusťákovým efektem, ale také zimní parky se zateplením.  

Zaměřeno na zadní partie

Poslední dobou jsme svědky trendu zkracování. Bundy do pasu dávají vyniknout ženským bokům. V kurzu jsou prostě pravé ženské tvary. A výrobci bund na tento trend pohotově reagují.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Móda | Dámská móda

Autor: Romana Štefanová