Jaké šaty si vybrat vzhledem k vaší postavě?

Blíží se jaro a spolu s ním se do ženských šatníků budou častěji dostávat šaty. Tušíte, jaké vám vlastně sluší? Pojďme se společně podívat na to, jaké šaty si obléknout v závislosti na tvaru vaší postavy.

Ačkoliv se říká, že například hubené ženy si mohou obléknout cokoliv a budou v tom vždy vypadat dobře, o hubenosti to není. Správné šaty je vždy třeba vybírat s ohledem na postavu.

Áčkové šaty – jasná volba pro kohokoliv

Začneme šaty, které padnou opravdu každé postavě, a to jsou šaty áčkového střihu. Ať už máte rovnou postavu, širší boky, velká prsa a úzké boky nebo figuru tvaru přesýpacích hodin, áčkové šaty vám zcela jistě sednou. Zvýrazní pas a skryjí boky. Jakou sukni zvolíte, je jen na vás. Může být rovná, zvlněná, pěkné jsou áčkové plisované šaty.

Přiléhavé a úzké šaty

Po tomto střihu by měly sáhnout ženy s postavou přesýpacích hodin nebo rovnou postavou, tedy ty, co mají stejně široký hrudník jako boky. Tento střih totiž nic nedaruje, naopak všechno ukáže, nemá schopnost zvýraznit pas ani přitáhnout pozornost tam, kde ji chcete mít.

Přepásané šaty pro plus size figuru

Spousta žen s plus size figurou žije v domnění, že nejlepší ze všeho je tvar postavy skrývat v neforemných šatech. To je ale omyl. Plus size šaty by neměly být široké a neforemné. Vybírejte si raději šaty s přepásáním v pase, dodají postavě hezký tvar.

Raději kratší, nebo delší?

Tohle závisí především na události, pro kterou si šaty oblékáte. Šaty na křtiny nebo svatbu mohou být krátké po kolena, pokud se ale jedná o svatbu (oslavu) konanou večer, dlouhé budou lepší. Máte-li krátké nohy, nebojte se minišatů, které je efektně opticky prodlouží. Musí být ale doplněné úzkým podpatkem, ať je efekt kompletní. Nohy opticky prodlouží i již tolik zmiňované přepásání pod prsy.

Šaty sluší opravdu každé ženě, stačí jen vybrat ty správné!


Publikováno: 07. 03. 2023

Kategorie: Dámská móda

Autor: Romana Štefanová