Když čistá domácnost s mazlíky, tak bez chemie!

Některé chemické přípravky zkrátka nedělají mazlíkům, ale i dětem a citlivějším lidem dobře. Čistá domácnost je ale základem zdravého prostředí pro život. Jak ji tedy udržet hygienicky čistou bez kapky chemie?

Čistota je půl zdraví a milující mazlíček vydá za 10 psychologů. Ideální kombinace do vašeho vytu či domu, že? Ano víme, jak těžké může být takové čisto doma udržet. A některé přípravky jsou navíc tak dráždivé, že nemusí dělat dobře ani vašim mazlíkům. Obzvlášť pokud mají tendence olíznout si packy při procházce po čerstvě vytřené podlaze, ochutnat nábytek po tom, co jej chemicky ošetříte a libovat si v místečku, které jste drhli, aby ztratilo nepříjemný pach. Můžete ale také chemii udělat přítrž a zkusit čistit domácnost bez chemie a stejně efektivně.

A když už budete v tom uklízení po mazlíkovi, můžete vzít celou domácnost takzvaně jedním vrzem. Parní čištění se vám bude hodit zejména pokud například barfujete, poradí si se zaschlými kapkami krve na dlaždičkách i pracovní desce. Myjete ve své koupelně mazlíka nebo jeho věci? Po jediném oklepání jsou nečistoty i kapky úplně všude. A co teprve klece, bedýnky nebo i misky. S parním čističem odstraníte i usazeniny a tyto věci tak budou krásně čisté a bez nepříjemného zápachu. Než dáte vyprat pelíšky, můžete si je pro jistotu nejdříve horkou párou vydezinfikovat. Stačí jen nalít vodu, nechat zahřát a můžete!

Parní čistič SC 3 Easy Fix je díky vysoké účinnosti expert na odstranění usazenin a odolných nečistot, mastnoty, pachů nebo vodního kamene, ale hlavně vás zbaví bakterií*i virů** či patogenů. Pomocí páry je podlaha hygienicky čistá během několika vteřin. V kuchyni vám pomůže s mastnotou na digestoři, vařiči i lince. A pokud máte lesklé či matné povrchy, sami uvidíte, že po jejich vyčištění nebude po otiscích prstů ani stopa. Zařízení nabízí možnost regulace páry - 2 stupně, takže těm odolnějším nečistotám můžete pěkně naložit. Skvěle se proto hodí i na čištění koupelny nebo toalety. Zrcadla se budou zase lesknout bez různých šmouh a sprchový kout jak by smet. A hlavně bez stop vodního kamene z tvrdší vody. Přístroj je vybaven vyjímatelnou a doplnitelnou nádrží na vodu a odvápňovací patronou. Pro opravdu hygienický požitek nabízí praktické uchycení utěrky na suchý zip. A jak začít? Stačí nalít vodu, nejlépe destilovanou, a zapnout zařízení. A za malou chvilku čistíte. Skvělé celé na tom procesu je, že vám nevezme více času, než je nezbytně nutné.

Pokud se chcete dozvědět ještě více o pomocnících Kärcher, mrkněte na www.karcher.cz nebo www.svetcisteni.cz.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. tlaku páry s parními čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B), na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm/s při max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

Publikováno: 23. 02. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Štefanová