Aby maminku nebolela záda

Jste zasloužilou matkou, prvorodičkou nebo se na svou roli teprve chystáte? Mateřství je možné zažít v mnoha podobách, přesto má pro všechny jedno společné. Tím jsou namožené ruce, zablokovaná krční páteř a bolavá záda. Co matka, to jiná fyzická kondice. Namožené svalstvo a problémy s páteří se však nevyhnou ani největší sportovkyni. V čem je „zakopaný pes“? Největší nepřítel maminek je chování a zvedání dětí. Málokdo si to uvědomí dřív, než důsledky nekoordinovaných tahů a zdvihů pocítí na vlastní kůži. A to už je většinou pozdě. Zdlouhavá fyzioterapeutická léčení na sebe nenechají dlouho čekat, přestože se dá těmto problémům zcela předejít.

Důležitá prevence

Prevencí před zdravotními problémy matek jsou ergonomická nosítka pro děti. Díky umístění dítěte v příznivé poloze se dostane do kýžené rovnováhy i samotná matka. Nosítko je na její hrudi připnuto tak, aby byla dodržena rovnoměrná zátěž pro páteř, matka nemusela namáhat jednu stranu těla víc než druhou, a hlavně ulevila svým rukám, které nemusí držet tíhu dítěte.

Jak dítě napolohovat?

Stejně jako o maminku je ideálně postaráno i o dítě. Dětská nosítka zaručí ideální vývoj páteře i nožiček u miminka. Podsazení zadečku jde ruku v ruce s požadovaným zakulacením zádíček mimina do tvaru písmene C, přičemž kolínka musí být položena výše než zadeček, tudíž opisují tvar písmena M. Pro ergonomické nošení je typická poloha dítěte vždy čelem k matce. Dítě má být „tělo na tělo“ v co nejtěsnější blízkosti. Ergonomická nosítka nabízejí kvalitní polstrování bederního pásu a ramenních popruhů, a proto dobře rozkládají váhu i většího batolete.

Proč nosit?

O prospěšnosti nošení toho bylo řečeno mraky. Opakování je ale matkou moudrosti, proto si osvěžme ty nejdůležitější důvody, proč nošení dětí podstoupit: nošená miminka méně pláčou, máte volné ruce, můžete snáze kojit, nošení přispívá ke zdravému sociálnímu, psychickému i fyzickému vývoji a dítě je stále pod kontrolou. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Romana Štefanová