Uvažujete o koupi filtrační konvice? Na která kritéria byste se při jejím výběru měli zaměřit?

Filtrační konvice na vodu nepatří mezi finančně náročné doplňky pořizované do domácnosti. Její cena se obvykle pohybuje v řádech několika stovek korun. Přidaná hodnota, kterou jejím používáním získáte, je však mnohem vyšší. I přes nízkou pořizovací cenu je potřeba výběru filtrační konvice věnovat dostatečnou pozornost. Poradíme vám na jaké detaily se při koupi filtrační konvice zaměřit a jak vybrat filtrační konvici.

V první řadě se zaměřte na dostupnost filtru

Filtrační konvice od různých výrobců se na první pohled liší zejména ve způsobu zpracování a designovém návrhu. Důkladnější pohled však přinese i další rozdíly. Ty spočívají zejména v kompatibilní filtrační patroně, která má hlavní vliv na odstranění nežádoucích látek z vody. Při pravidelném používání konvice je potřeba filtr měnit alespoň jedenkrát měsíčně. Ověřte si proto, že pro vámi preferovanou konvici existuje na trhu vhodný typ filtru s garancí dlouhodobé dodávky. Praktická je také možnost automatického upozorňování na nutnost výměny filtru. Ta může spočívat buď ve využití mechanického, nebo elektronického systému, který se včas aktivuje a vy tak nezapomenete filtr vyměnit.

Krása a praktičnost spočívá v jednoduchosti

I přesto, že filtrační konvice jsou schopny z vody efektivně odstranit vodní kámen, je potřeba je čas od času dezinfikovat a zbavit usazených nečistot. Z tohoto hlediska doporučujeme ke koupi spíše jednodušší modely bez složitých záhybů, ze kterých byste později komplikovaně odstraňovali nečistoty. Při výběru konvice může hrát roli také její tvar. Specialista na filtraci vody upozorňuje, že s ergonomicky přizpůsobeným tělem konvice se vám bude lépe manipulovat a snáze jej udržíte v ruce.

V neposlední řadě se zaměřte také na objem filtrační konvice

Při výběru filtrační konvice berte samozřejmě ohled také na její objem. V tomto případě se prakticky setkáte se dvěma údaji. První z nich udává množství přefiltrované vody, ten druhý pak celkový objem konvice. Do toho se obvykle počítá také filtrační patrona, která v některých případech dokáže zabrat až třetinu objemu konvice. Řiďte se tedy spíše objemem přefiltrované vody a ten přizpůsobte velikosti vaší domácnosti. Při opakovaném použití bude běžné čtyřčlenné rodině plně postačovat konvice s objemem přefiltrované vody okolo dvou litrů.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Štefanová