Zimní kozačky jsou praktické

Pravděpodobně není do chladnějších dní lepší obuvi, než jsou zimní kozačky. Vybíráte ta pravé, se kterými budete i na to nejchladnější a nejsychravější počasí připravena? Dáme vám několik tipů, kterých je dobré se oři vašem výběru ideálně držet.

Velikost je základ

Nemáme na mysli nutně velikost vaší nohy. Tu většinou znáte a tak dobře víte, jaké budou ty pravé. U kozaček může nastat mnohem komplikovanější problém, který souvisí s velikostí vašeho lýtka. To je značně individuální. I proto je dobré kozačky zkoušet do té doby, než konečně najdete kombinaci, kdy sedí velikost nohy i velikost spojená s obvodem lýtka. Pokud si nejste jista, doporučíme raději volnější. Můžete k nim použít kalhoty, nebo silnější punčochy a vše bude v pořádku.

Podrážka by měla být dostatečně vysoká

Proč hledět i na velikost podrážky? Závisí to především s praktickými vlastnostmi. Čím bude podrážka vyšší, tím bude mít lepší izolační vlastnosti. Mimo jiné i proto, že budete větší kus nad zemí. Pokud patříte do skupiny žen, kterým je na chodidla velmi často zima, je toto parametry, který nezapomeňte zohlednit.

Zaměřte se i na vnitřní materiál

O tom, kdy budou zimní kozačky využívány, není nutné nijak složitě spekulovat. Bude to zimní období, kdy jsou teploty pod bodem mrazu. A to znamená, že je třeba vaše nohy dostatečně zahřát. Osvědčenou volbou je kombinace moderních materiálů a kožíšku, což nabídne jistotu zahřátí, ale i udržení teploty.

Podpatek spíše menší

Jsou modely, které mají podpatek spíše nevýrazný, a potom modely, kterého mají skutečně velmi vysoký. Když vybíráte zimní kozačky, předpokládá se chůze na sněhu i ledu. Vysoký podpatek by byl spíše komplikací. Ten doporučujeme zvolit raději u jarních nebo podzimních modelů. V zimě dbejte hlavně na to, abyste si při chůzi nezlomila nohu. To se vám s nízkým a také širokým podpatkem rozhodně nestane.

Publikováno: 08. 11. 2017

Kategorie: Móda | Boty

Autor: Romana Štefanová