Na co si dát pozor při pronájmu bytu?

Máte byt, který zrovna nepotřebujete k užívání, ale nechcete ho prodat? Rádi byste jej udrželi a nechali k užívání svým dětem nebo vnoučatům? Máte strach, že nezvládnete platit hypotéku a inkaso a nechcete nechat nemovitost jen tak ladem? Řešením je pronájem! Jak na něj a jaká úskalí skrývá? V první řadě je třeba si říct, že dobrý nájemník je požehnáním. Stejně tak se ale může stát, že narazíte na „kunčafta“, který je problémový, má špatnou platební morálku a pro své okolí je těžko snesitelný. Abyste nikomu nesedli na lep, je vhodné přizvat ke stolu realitního makléře. Realitní kancelář má obrovské zkušenosti v oblasti nemovitostí, zná tržní prostředí a dokáže upozornit na tendence, které značí nestandardní způsoby užití.

Pronájem, nebo podnájem?

Na co si dát pozor při pronájmu bytu? V první řadě je potřeba rozlišit pojmy pronájem a podnájem. Rozdíly jsou zcela zásadní. Je třeba si uvědomit, že jako pronajímatel můžete dát nájemníkovi výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoně, nebo v případě, kdy vám minimálně tři měsíce neplatí nájemné. U podnájmu má majitel daleko větší prostor k vyjednávání podmínek. Výpověď je tak možné sjednat i bez uvedení důvodů.

Makléř jako pojistka solidnosti

Veškeré podmínky a detaily, co se podnájmu týče, nevyjímaje kontrol nemovitosti, lze upravit v nájemní smlouvě. Tu pomůže sestavit realitní makléř ve spolupráci s právním poradcem tak, aby byl majitel spokojený a našel do svého bytu slušné obyvatele. Realitní kancelář Unicareal pomáhá zprostředkovat nový domov tisícům lidí. Snaží se být pro každého klienta spolehlivým partnerem, zajistit především bezpečný a hladký průběh realitních transakcí. Jde jí o dobré vztahy, protože i v době internetu platí, že nejlepší reklamou je spokojený zákazník. Unicareal s.r.o. Roubalova 455/4 Brno-střed-Stránice 602 00 Tel: 541 211 876 Email: info@unicareal.cz https://www.unicareal.cz/

Publikováno: 03. 06. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Štefanová