Móda ze supermarketu

Slovo móda může mít celou řadu podob. Někdo ji spojuje jenom s díly slavných návrhářů, které jsou prezentovány na módních přehlídkách. Jiní v ní vidí zase to, co je spojováno s několika známými značkami. Jsou ale i jiné pohledy. Co si pod nimi představit? Jednou ze zajímavých ukázek je móda ze supermarketu. Čím je charakteristická, proč může být zajímavé, a jaké jsou důvody, proč být na pozoru?

Nadchne hlavě nízkou cenou

Pokud je móda ze supermarketu něčím jasně charakteristická, tak je to hlavně tím, že jsou zde jednotlivé kusy oblečení nabízeny za poměrně příznivé ceny. Taková móda láká hlavně na velmi nízké ceny, a to i když se nejedná o slevové akce. Pokud je zboží ve slevě, lze nakoupit oblečení doslova za pár korun. Je to dáno hlavně nízkými výrobními náklady, s čímž souvisí jedno negativum.

Nebudete jedineční

Móda ze supermarketu láká na nízké ceny hlavně proto, že se zboží vyrábí ve velkých objemech. A to má i jedno negativum. Stejné věcí může mít na několik stovek jiných lidí. Potom takový outfit jasně ztrácí svou jedinečnost, což je mnohdy problém. Nejhorší situace může nastat, pokud se stejně oblečení lidé potkají v rámci určité společné události.

Výběr je celkem bohatý

Byla doba, kdy byly supermarkety zaměřeny výhradně jenom na potraviny, drogerii a věci do domácnosti. Nyní je to jinak, jelikož móda ze supermarketů se stává poměrně velkým hitem. A tak se v současných supermarketech stále více rozšiřuje prostor, kde si lze dané oblečení nakoupit. Nutno říci, že ruku v ruce s tím jde i to, že řada obchodních řetězců nabídne i své vlastní značky, které jinde nelze pořídit. Když se máme podívat na tu rozhodně nejznámější, tak je to britská značka F&F, kterou prodává výhradně obchodní dům Tesco. A to v sortimentu, který je určený ženám, je určený mužům, stejně jako dětem.

Publikováno: 27. 12. 2017

Kategorie: Móda | Dámská móda

Autor: Romana Štefanová