Co by vás mělo zajímat před nákupem mobilního topidla?

Není tajemstvím, že vhodná pokojová teplota napomáhá k dobrému pracovnímu výkonu. Pokud v zimě radiátor „nestíhá“ pokoj vytápět, nabízí se jiná alternativa. Ke správné regulaci teploty značně přispívá mobilní topidlo. Lámete si před nákupem mobilního topidla hlavu a nevíte, které ze širokého výběru zvolit? Vybrali jsme pro vás pár základních parametrů, které by vás před jeho pořízením měly zajímat.

Jak správně zvolit vhodný typ topidla?

Jedna z prvních otázek, která se vám před nákupem vybaví, jaké topidlo vlastně pořídit? Důležité je specifikovat, pro jaký účel budete topidlo využívat. Do větších prostorů, jako jsou haly, anebo společenské místnosti vám poradíme ekonomická naftová topidla Master. Nutno však podotknout, že prostory musí mít zajištěné dobré odvětrávání. Do menších místností se hodí elektrická a plynová topidla. Tip: Skvělým pomocníkem může být domácí odvlhčovač Master.

Jaká cena je u topidel výhodná?

Novější typy topidel jsou stavěná tak, aby spotřeba byla co nejmenší. Pokud hledáte topidla s co nejnižší cenou nabízí se, jako nejlevnější varianta elektrická topidla, která nepotřebují skoro žádnou údržbu a jsou úsporná. Také plynová topidla si pořídíte levně. Výhodou plynových topidel jsou jejich menší náklady na provoz.

Topit plynem, nebo naftou?

Jestliže se nemůžete rozhodnout, zda topit naftou, nebo plynem. Existuje řada faktorů, které by vás před pořízením měly zajímat.

Naftová

Za pořízení naftového topidla ušetříte výdaje za provoz topidla. Z řady výše zmíněných typů, se může pyšnit nejvyšším výkonem, který činí přes 100kW. Dalším jeho benefitem je bezpečnost a nízká hlučnost.

Plynová

Samozřejmě je cenově náročnější než naftová, ale jednou z hlavních výhod plynového topidla, kterou zaregistrujete ještě před nákupem, je jeho pořizovací cena. Nejsou sice tak výkonná, jako topidla poháněna naftou. Ovšem při porovnání výkonu s elektrickými topidly, mají navrch. Jsou jako stvořená do dílny, kde nelze odvádět spaliny tak efektivně, jak by bylo zapotřebí v případě naftového topidla.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Romana Štefanová